Вакцинація від грипу допомагає лише кожному третьому

Вакцинація від грипу допомагає лише кожному третьому
Профілактичні щеплення від грипу допомагають лише кожному третьому пацієнту, встановили вчені у своєму новому дослідженні. Між тим експерти попереджають, що грип і холодна погода останнім часом забирають на третину більше життів, ніж в попередні роки.

Ефективність щеплень від грипу становить трохи більше 33% у дорослих пацієнтів, як повідомляють британські експерти з Public Health England. Вакцина для дітей у віці до 18 років забезпечує приблизно такий же рівень захисту, і становить 35%.

Однак ефективність нового щеплення все рівно нижча, ніж ті 50%, які спостерігалися при попередніх штамах і вакцинах. Тільки у Великобританії грип разом з холодною погодою забирають на третину більше життів в зимові місяці, ніж це було в попередні роки. І все одно влада стверджує, що вакцина забезпечує найкращий захист проти вірусу.

«У минулому ми могли розраховувати на ефективність щеплення від грипу на рівні 50% (від 25% до 70%), – розповідає професор Пол Косфорд, медичний директор Public Health England. – Вакцина забезпечувала непоганий захист від різних штамів грипу. Однак у минулому році її ефективність дещо знизилася. Неможливо передбачити нові мутації вірусу грипу, але щеплення від цієї хвороби все одно забезпечує найкращий захист з усіх можливих. Вакцини здатні позбавити значну кількість людей від важкої хвороби та знизити ризик смерті. Особливо це стосується найбільш вразливих громадян, серед яких літні люди, вагітні, діти, а також жертви різноманітних хронічних захворювань, які ослаблюють імунну систему».

Возврат к списку


Интернет-агентство VT.ua