Встановлено зв’язок між старінням, стовбуровими клітинами і раком

Встановлено зв’язок між старінням, стовбуровими клітинами і раком
Іспанські дослідники виявили головний ген, який являє собою частину механізму відновлення тканин людини. У недалекому майбутньому це відкриття допоможе вченим зробити великий крок в боротьбі з різними видами захворювань.

Давно вже відомо, що при відновленні людського організму головну функцію виконують стовбурові клітини. Зрозуміло, слід підкреслити, що дослідники поки не змогли найбільш глибоко вивчити результат даного процесу. Логічно буде припустити, що якщо відновна здатність перетерпить збої або просто буде втрачена, то процеси старіння істотно прискоряться. В даному випадку, відновлювальні гени перетворюються в онкогени, і провокують онкологічні захворювання.

У разі якщо фахівці зможуть встановити чіткий взаємозв’язок між стовбуровими клітинами людського організму, розвитком ракових клітин і старінням, це допоможе медикам в боротьбі з низкою небезпечних захворювань.

Дослідники піддали аналізу ген Sox4, що сприяє розвитку і зародженню органів і кісток в ембріональний період. Крім того стовбурові клітини використовують цей ген у своїх цілях вже в дорослому організмі. Було встановлено, що зниження кількості даного гена викликає зменшення хромосомних захисних ділянок, це, як відомо, призводить до швидкого старіння і розвитку різного роду патологій.

Експерти вважають, що якщо Sox4 відсутній, стовбурові клітини втрачають свою активність, а це в свою чергу пригнічує розвиток пухлин. Саме тому, виконану експертами роботу сміливо можна вважати доказом того, що між відновлювальними процесами і процесами розвитку раку існує прямий зв’язок.

Возврат к списку


Интернет-агентство VT.ua